تعرفه و قیمت خدمات Bim

گروه طراحی الیزه (مهندس محمد مرزبانی)​​​​​​​ متخصص در خدمات Bim

ردیفشرح خدماتواحدقیمت هر واحد ( ریال)
1مدلینگ اطلاعات ساخت سازه با lod 350متر مربع110,000
2مدلینگ اطلاعات ساخت معماری با lod 350متر مربع110,000
3مدلینگ اطلاعات ساخت تاسیسات مکانیکال با lod 350متر مربع100,000
5مدلینگ اطلاعات ساخت تاسیسات الکتریکال با lod 350
متر مربع100,000
7مدلینگ اطلاعات ساخت سازه با lod 400متر مربع150,000
9مدلینگ اطلاعات ساخت معماری با lod 400متر مربع150,000
10مدلینگ اطلاعات ساخت تاسیسات مکانیکال با lod 400متر مربع130,000
11مدلینگ اطلاعات ساخت تاسیسات مکانیکال با lod 400
متر مربع130,000

کارفرمایان گرامی

​​​​​​​جدول زیر، مجموعه ای از خدمات طراحی داخلی این گروه است و نیازی به انتخاب تمامی خطوط کاری برای هر پروژه نیست.

تعرفه و قیمت خدمات Bim​​​​​​​ با جزئیات کم (LOD300)


تعرفه و قیمت خدمات Bim (مدل سازی اطلاعات ساختمانی) متناسب با محل جغرافیایی، نوع پروژه، اندازه پروژه، مهارت‌ها و تجربه افراد مشغول در پروژه، نرم‌افزارهای مورد استفاده، تعداد ساعات کاری، و سایر عوامل متغیر است. بنابراین، ارائه یک تخمین دقیق از هزینه‌های خدمات BIM بدون داشتن اطلاعات جزئی ناممکن است. به طور کلی، قیمت خدمات BIM شامل موارد زیر می‌شود:

مهندسین و متخصصین:

تعرفه و قیمت خدمات Bim با توجه به استخدام مهندسین و متخصصین برای انجام مدل‌سازی و مدیریت پروژه متغیر می باشد. در گروه طراحی الیزه شما می توانید از حضور متخصصین برای انجام پروژه های خود بهره ببرید.

نرم‌افزارها و تجهیزات:

تعرفه و قیمت خدمات Bim با توجه به خرید و نصب نرم‌افزارها، سخت‌افزار، و تجهیزات مرتبط با مدل‌سازی متغیر خواهد بود.

زمان و محل:

مدت زمان مورد نیاز برای تکمیل پروژه و محل انجام کار نیز بر تعرفه و قیمت خدمات Bim تاثیرگذار خواهد بود.

تعداد و اندازه مدل‌ها:

ابعاد و پیچیدگی مدل‌های ساختمانی نیز بر تعیین تعرفه و قیمت خدمات Bim تأثیر می‌گذارد، و شما می توانید برای انجام پیچیده ترین پروژه های ساختمانی به گروه طراحی الیزه مراجعه فرمایید.

ماهیت پروژه:

نوع پروژه (ساختمان مسکونی، تجاری، صنعتی و غیره) و نیازهای خاص آن پروژه هم می‌تواند تعرفه و قیمت خدمات Bim را تحت تاثیر قراردهد.

تعداد مراحل:

تعداد مراحل مدل‌سازی و مدیریت پروژه (مطالعات پیش‌فهرست، طراحی، اجرا، و ...) نیز بر تعرفه و قیمت خدمات Bim تاثیرگذار است.

تجربه و تخصص:

مهارت‌ها و تجربه تیم BIM در زمینه مدل‌سازی و مدیریت پروژه نیز بر تعرفه و قیمت خدمات Bim تأثیر دارد. و ما به شما این اطمینان را می دهیم که گروه طراحی الیزه با حضور متخصصین این امر می تواند بهترین انتخاب شما برای انجام پروژه هایتان باشد.
​​​​​​​

هزینه‌های اضافی:

​​​​​​​هزینه‌های اداری، مسائل مالی و قوانین محلی نیز ممکن است برای پروژه خاص شما مطرح شود.

تعرفه و قیمت خدمات Bim با جزئیات متوسط (LOD350)


قیمت گذاری خدمات BIM (مدل سازی اطلاعات ساختمان) در LOD 350، مانند سایر سطوح جزئیات (LOD)، می تواند به طور گسترده ای بر اساس عوامل مختلف متفاوت باشد. LOD 350 نشان دهنده سطح بالاتری از جزئیات و دقت در مقایسه با LOD 300 است. قیمت خدمات LOD 350 ،BIM می تواند به عواملی مانند:

پیچیدگی پروژه:

پروژه‌های پیچیده‌تر، مانند سازه های بزرگ و پیچیده، ممکن است نیاز به مدل سازی دقیق تر BIM داشته باشند که می‌تواند هزینه ها را افزایش دهد. گروه طراحی الیزه که در زمینه طراحی داخلی , روفگاردن , محوطه سازی و ویلا سازی از سال 90 آغاز به کار نموده و از سال 1400 شروع به همکاری با پروژه های بین المللی کرده است، با حضور متخصصان زبده برای انجام پیچیده ترین پروژه های ساختمانی، در خدمت شما می باشد.
​​​​​​​

الزامات پروژه:

الزامات خاص پروژه، مانند گنجاندن سیستم های تخصصی، ویژگی های پایداری یا سایر عناصر منحصر به فرد، می تواند بر قیمت گذاری تأثیر بگذارد.​​​​​​​

جدول زمانی:

بازه زمانی که در آن به تکمیل خدمات BIM نیاز دارید نیز می تواند بر هزینه های پروژه تأثیر بگذارد. پروژه های عجولانه ممکن است قیمت بالایی داشته باشند.

اصلاحات و به‌روزرسانی‌ها:

اگر مدل BIM مرتباً تجدیدنظر یا به‌روزرسانی شود، ممکن است بر قیمت کلی تأثیر بگذارد.​​​​​​​

اندازه پروژه:

ابعاد فیزیکی و پیچیدگی پروژه تأثیرگذار بر تعرفه و قیمت خدمات Bim دارد. پروژه‌های بزرگ‌تر و پیچیده‌تر معمولاً نیاز به بیشترین زمان و منابع دارند.
​​​​​​​

نوع پروژه:

نوع پروژه (مثل مسکونی، تجاری، صنعتی یا تأمینی) نیز بر تعرفه و قیمت خدمات Bim تأثیر دارد. پروژه‌های مختلف ممکن است نیازهای مدل‌سازی متفاوتی داشته باشند.
​​​​​​​

محل جغرافیایی:

هزینه‌های BIM در مناطق مختلف جهان متفاوت است. هزینه‌ها در شهرها با هزینه زندگی بالاتر ممکن است بیشتر باشد.

تعداد مراحل پروژه:

تعداد مراحل پروژه که شامل طراحی، اجرا و نظارت می‌شود نیز بر تعرفه و قیمت خدمات Bim تأثیرگذار است. هر مرحله نیاز به زمان و تلاش مجزا دارد.

مهارت تیم:

تجربه و مهارت تیم مدل‌سازی BIM نیز تأثیرگذار است. گروه طراحی الیزه با حضور تیم باتجربه بالاتر می تواند به صورت کارآمدتر و سریعتر مدل‌سازی کند. 

تجهیزات و نرم‌افزارها:

نیاز به نرم‌افزارهای BIM و تجهیزات مرتبط با مدل‌سازی نیز هزینه‌ها را افزایش می‌دهد.

ایجاد مستندات:

​​​​​​​ایجاد مستندات BIM، مدیریت اطلاعات و تأمین دسترسی به اطلاعات ممکن است تعرفه و قیمت خدمات Bim را افزایش دهد.​​​​​​​

تعرفه و قیمت خدمات Bim با جزئیات بالا(LOD400)


قیمت گذاری خدمات BIM (مدل‌سازی اطلاعات ساختمان) در LOD 400، که نشان‌دهنده سطح بالاتری از جزئیات و دقت در مقایسه با LOD‌های پایین‌تر است، می‌تواند بر اساس چندین عامل بسیار متفاوت باشد. هزینه خدمات LOD 400 BIM به عناصری مانند:
 

پیچیدگی پروژه:

پروژه‌های پیچیده تر با جزئیات پیچیده معماری، ساختاری و سیستمی معمولاً به کار مدل سازی BIM گسترده تری نیاز دارند که می تواند هزینه ها را افزایش دهد. 
 

اندازه پروژه:

اندازه و محدوده کلی پروژه، مانند متراژ مربع یا حجم ساختمان نیز می تواند بر قیمت تأثیر بگذارد. 
 

موقعیت جغرافیایی:

هزینه زندگی و هزینه های کسب و کار در منطقه یا مکان خاص شما می تواند بر قیمت گذاری تأثیر بگذارد. از این رو خدمات در کلانشهرهای اصلی گرانتر از مناطق روستایی است.
 

ارائه دهنده خدمات BIM:

ارائه دهندگان خدمات BIM، ممکن است ساختار قیمت گذاری و سطح تخصص متفاوتی داشته باشند که می تواند بر هزینه تأثیر بگذارد. ارائه دهندگان با تجربه یا متخصص تر ممکن است نرخ های بالاتری را دریافت کنند. 
 

الزامات پروژه:

الزامات خاص پروژه، مانند گنجاندن سیستم های تخصصی، ویژگی های پایداری یا سایر عناصر منحصر به فرد، می تواند بر قیمت گذاری تأثیر بگذارد.
 

جدول زمانی پروژه:

بازه زمانی که در آن شما نیاز به تکمیل خدمات BIM دارید می تواند بر تعرفه و قیمت خدمات BimT تأثیر بگذارد. پروژه هایی که با سرعت بالا انجام می شوند، ممکن است قیمت بالایی داشته باشند.
 

تجدید نظرها و به روز رسانی ها:

تجدید نظرها یا به روز رسانی های مکرر مدل BIM نیز می تواند بر قیمت کلی تأثیر بگذارد، زیرا نیاز به کار اضافی دارد.
 

سطح جزئیات و اطلاعات مورد نیاز:

​​​​​​​الزامات خاص LOD 400 که نشان دهنده سطح بالایی از جزئیات است، طبیعتاً با قیمت بالاتری در مقایسه با LOD های پایین تر همراه خواهد بود.

پرسش‌های متداول در مورد تعرفه و قیمت Bim

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش