جهت مشاهده طراحی فضای داخلی کلیک کنید

 طراحی داخلی کلاسیک با متد روز


سبک طراحی داخلی کلاسیک با متد روز برگرفته از سبک معماری کلاسیک می باشد ، که در آن توجه به المان های معماری ، متریال  بکار رفته ، تجیزات پرزرق و برق ، نقوش پر پیچ و تاب ، نور های درخشان و... دیده میشود .   
در طراحی داخلی کلاسیک با متد روز نوع دیدگاه به این سبک از معماری یعنی سبک کلاسیک تا حدی دگرگون شده ، بطوری که می توان گفت کاربرد هریک از المان ها ، عناصر و یا تجهیزات به سمت به روز شدن پیش رفته است .       
 گروه معماری الیزه علاوه بر زیبا سازی به سبک کلاسیک سعی بر این دارد تمایلات شما را نسبت به متد روز اجرا نماید .
(رجوع به مقاله سبک های معماری )

مراحل قابل توجه دراجرای طراحی داخلی کلاسیک با متد روز :

1- متراژ و ابعاد: زمانی که می خواهیم یک طراحی داخلی کلاسیک را اجرا کنیم ، توجه داشتن به متراژ و ابعاد پروژه  بسیار حائز اهمیت است ، چرا که وسعت فضا و محیطی که طراحی در آن انجام می شود ، هر چقدر بزرگتر و دلباز تر باشد پیاده سازی این سبک به راحتی انجام می گیرد .

در این پروژه متراژ ما حدود صدو پنجاه متر مربع می باشد ، که گروه معماری الیزه توانسته با مقدار متراژ نچندان بالا این سبک را اجرا سازد.
 

2-کاربرد متریال : در سبک کلاسیک گذشته ، متریال بکار رفته کاملا سنگین و با حجم های بالا و زمختی بوده است ، که طراحان مجبور بوده اند برای زیبا سازی هر چه بهتر فضا از رنگ های به شدت تند، تزئینات افراطی و عناصر بزرگ و پر زرق و برق استفاده کنند . اما در طراحی داخلی کلاسیک با متدروز این طور نمی باشد ، چرا که استفاده از متریال سبک وزیبا مثل سنگ های طبیعی و مصنوعی درخشان ، گچبری های پیش ساخته و... می توان طراحی داخلی کلاسیک با متدروز را پیاده سازی نمود  .

 
 در این پروژه طراحی داخلی کلاسیک با متدروز در کاربرد کف پوش ها ، سنگ بسیار زیبا ساب خورده در کفسازی بکاررفته  که یک سطح کاملا صیقلی و شفاف به حالت شیشه ای را به ما داده که زیبای خاصی پدیدار می سازد.

وجود گچبری های زیبا و ازپیش ساخته شده در سقف و دیوارهای این سبک از طراحی داخلی کلاسیک با متدروز را چشم نواز تر می سازد . در این پروژه گچبری های دیواری و قاب های گچبری شده ، بصورت دستی همراه با پتینه اجرا شده است . گچبری سقف ترکیبی از گچبری دستی و پیش ساخته می باشد که بصورت دو پوسته ای اجرا شده ، که پوسته اول سطح صاف وصیقلی و پوسته دوم بصورت دکوراتیو و دایره ای شکل می باشد ، در این فضا وجود یک ستون بین آشپزخانه و فضای پذیرایی وجود دارد که با گچبری دستی یعنی توسط استاد کار ماهر با گلهای زیبا تزئین شده است .
گروه معماری الیزه سعی بر این دارد تا با اجرای سبک های متفاوت معماری در محیط خانه ویا محل کار نیاز های شما را بر طرف سازد .
 

3-کاربرد رنگ ها و نقوش : در سبک کلاسیک گذشته کاربرد رنگ های به شدت تند ، المان های و نقوش پر پیچ وتاب افراطی محیط را کاملا شلوغ کرده و دید کاملی در فضا برای افراد به وجود نمی آورد .

در طراحی داخلی کلاسیک با متد روز استفاده از رنگ های طلایی ، نقره ای ، برنز و حتی سفید نمایان است ، بطوری که این رنگ ها همراه با پتینه کاری و یا کهنه کاری جذابیت بیشتری به محیط کلاسیک با متد روز را می دهد. نقوش و نقاشی های بکار رفته در سبک طراحی داخلی کلاسیک یا بصورت دستی انجام می شود ( شخص با تبحر بالا کار نقاشی را انجام می دهد ) ویا بصورت شابلون و یا عکس های زیبا و جذاب بصورت دکوپاژ اجرا می سازد ، که این نقوش همراه با رنگ های زبیا جذابیت طراحی داخلی کلاسیک با متدروز را چشم گیر تر و لذت بصری فوق العاده ای را ایجاد می سازد . این نقوش گاها برگرفته از نقاشی های اروپا دردوره های مختلف است ، که تکامل یافته و شامل رنگ های گرم همراه با رنگ های سرد ترکیب جذابی از نقاشی آدم و حوا و همراهی فرشتگان با آ نها در بهشت را دارد .
 در این پروژه کاربرد رنگ ها همراه با نقاشی کلاسیک که نشان دهنده سبک کلاسیک ، در طراحی داخلی  می باشد ، بصورت دکوپاژ عکس ها تصویری زیبا در سقف  و طراحی نقاشی بر ستون میانی و قسمت های از دیوار را دربرگرفته است .


4- نور پردازی :در سبک کلاسیک گذشته نور پردازی بسیار پر زرق و برق و درخشان بوده و بیشتر نورها بصورت آویز های سنگین و بزرگ درخشان که بصورت نورکلی وآیزهای نزدیک به هم قرار داشته است .

در طراحی داخلی کلاسیک با متدروز می بایست چهار اصل نور پردازی و همچنین بکار گیری آویزهای کلاسیک نسبتا کوچک و ظریف و هچنین دیوار کوب های جذاب نیز توجه داشت تا فضا های که قرار است نور پردازی شود ، کاملا قابل دید باشد تا بتواند زیبایی محیط را بیشتر نمایان سازد .
در این پروژه به علت وجود نقوش سقفی سعی براین شده تا از آویز های نسبتا کوچک وکلاسیک استفاده شود تا هارمونی عناصر با سبک طراحی داخلی کلاسیک ایجاد شود و همچنین دیوار کوب ها از جنس همان آویز می باشد تا با نور پردازی خوب فضا را بزرگتر نمایان سازد .(رجوع شود به مقاله نور پردازی محوطه )


5-عناصر و المان ها :در سبک کلاسیک گذشته کاربرد المان ها و عناصر با شیوه های مختلفی مانند مجسمه ، پرده ها ،اشیا گران بها از جنس طلا ، نقره یا برنز و...  بوده است.

اما در طراحی داخلی کلاسیک با متدروز المان ها و عناصر با به روز شدن و تغییرات مدرن طراحی کلاسیک را جذاب تر می سازد .
در این پروژه برای عنصر تلوزیون دیواری طراحی شده است ، که بصورت لمسه کوبی با ترکیب چرم و ورق های استیل فضای اطراف تلوزیون را جذاب و زیباتر ساخته است . همچنین در قسمت آشپزخانه وجود کابینت ها با جنس ام دی اف کلاسیک که بطور کامل سی ان سی شده و روی آن غشای از جنس پی وی سی ممبران را پوشش داده تا جذابیت بیشتری به فضای آشپزخانه بدهد.
استفاده از عناصری مانند مبلمان ، پرده ها ، فرش ویا حتی ویترین و دکوراسیون دیگر ، همگی باید با طراحی کلاسیک داخلی هارمونی داشته باشد ، چرا که ما فقط یکبار در  این نوع از طراحی کلاسیک را که شامل گچبری ها ، نقوش بکار رفته در سقف و دیوارها می باشد را انجام می دهیم ، پس باید محیط و فضای داخلی را با عناصر والمان ها طوری طراحی کنیم که محیط را هر چه بیشتر منحصر بفرد و جذاب سازد .